Zbatimi i Marrëveshjes, kusht për Serbinë
Serbia dhe të gjitha vendet e Bashkimit Evropian kanë qëllim të përbashkët, integrimin e Serbisë në BE por në këtë rrugë duhet të zbatohet Marrëveshja me Kosovën, e arritur në Bruksel. Kështu shprehet mnistri në qeverinë e Serbisë i angazhuar për integrimet evropiane, Branko Ruzhiq pas kthimit nga Londra dhe Berlini, shkruan Rel.

Në një prononcim për Televizionin e Serbisë, ai ka theksuar se nuk ka kushte të reja për integrimin e Serbisë në BE, por ekzistojnë gjëra për të cilat Serbia është obliguar, siç është implementimi i Marrëveshjes së Brukselit dhe kjo duhet të kryhet. /albeu.com/
Shtuar më 09/11/2013, ora 13:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori