Zbardhet plani i vrasjes së Ivanoviçit
Raportimi për vrasjen e kryetarit të SDP-së, nga Mitrovica e veriut, Oliver Ivanoviç, po vazhdon edhe më tej të jetë në qendër të vëmendjes në mediat serbe.

E përditshmja “Kurir” në ballinën e sotme ka të vendosur një fotografi të Ivanoviqit dhe veturës nga e cila u vra ai.

Sipas këtij shkrimi thuhet se vrasësi kishte kohë që përcillte Ivanoviçin për një javë rresht.

Vrasësi i njihte zakonet dhe vendi ku ai u vra nuk është e rastit. Ai e dinte çdo veprim të tij. Rreth një javë vetura sillej rreth selisë së partisë së Ivanoviqit”, thuhet në këtë shkrim.

Kurir”, shkruan më tej se vrasësi e kishte zgjedhur me kujdes momentin e likuidimit.

Ndryshe, Ivanoviq u vra më 16 janar me gjashtë plumba në afërsi të zyrës së tij në Mitrovicën veriore. Vdekja e tij ngjalli reagime nga zyrtarë të lartë shtetërorë të Kosovës, Serbisë dhe të komunitetit ndërkombëtar.


Shtuar më 24/01/2018, ora 10:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori