Zarif: Situata në Veri, e paqëndrueshme
Kreu i Misionit të OKB-së në Kosovë, Farid Zarif gjatë raportimit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, është shprehur se tre muajt e fundit në Kosovë ka pasur zhvillime pozitive, përfshirë zgjedhjet e suksesshme në Serbi dhe në Kosovë dhe hapat drejt anëtarësimit të Serbisë në BE.


Sipas tij në raport ka edhe trende negative, përfshirë problemet e sigurisë dhe ato kriminale në zonat e përziera, siç është Veriu i Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 15/05/2012, ora 10:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori