Ymeri kërkon anulimin e urdhërarrestit ndaj Kurtit
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi sot lëshimin e një urdhër-arresti për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.
Por, kryetari i kësaj Lëvizjeje, Visar Ymeri, ka reaguar menjëherë duke kërkuar anulimin e fletarrestit, përcjell "KlanKosova"

"Ky fletëarrest është i pabazë dhe jo ligjor. Duhet të anulohet menjëherë", ka shkruar Ymeri në Facebook.

Kutjojmë se vendimi i gjykatës erdhi pasi ish-kreu i Vetëvendosjes nuk i është përgjigjur organeve të drejtësisë për të marrë pjesë në një seancë gjyqësore si i akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. /albeu.com/

Shtuar më 21/04/2017, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.