Xhemajl Pllana shpallet kandidat i VV-së në Vushtrri
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sot qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri mbajti konferencë për media për të shpallur kandidatin e saj ër Kryetar të Komunës së Vushtrrisë.

Ditën e diele, nga ora 10:00 e mëngjesit deri në ora 20:00 në mbrëmje, anëtarët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në 18 Pika të Komunës së Vushtrrisë, kanë votuar për të zgjedhur kandidatin për Kryetar të Komunës.

Faton Shabani, nga Komisioni Zgjedhor Ad-Hoc i Qendrës, tha se gjatë 24 orëve pas publikimit të rezultateve, nuk ka pasur asnjë ankesë lidhur me procesin e brendshëm zgjedhor.

“Meqë nuk kishte asnjë ankesë, sot, ne si Komision Zgjedhor Ad-Hoc i Qendrës, shpallim rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të brendshme në Vushtrri si në vijim: kandidati Besim Muzaqi ka marrë 46.76 % të votave, ndërsa kandidati Xhemajl Pllana ka marrë 53.24% të votave. Pra, fitues i zgjedhjeve të brendshme për kandidat të Kryetar të Komunës së Vushtrrisë shpallet profesor Xhemajl Pllanën”, theksoi Shabani.

Kryetari i VV-së Albin Kurti, duke uruar profesor Xhemajl Pllanën për angazhimet e reja që i ka marrë nga aktivistët e VETËVENDOSJE!-s në Vushtrri, tha se Pllana është veprimtar i hershëm i çështjes kombëtare, i cili aktivitetin e tij politik e ka filluar që nga viti 1975 në celulën “Shkëndijat e Kuqe”, pastaj në Lëvizjen e Metush Krasniqit e Jusuf Gërvallës, me ç’rast burgoset e izolohet disa herë .

Ndërsa Xhemajl Pllana, kandidati i Lëvizjes VETËVENDOSJE! për Kryetar të Komunës së Vushtrrisë, falënderoi aktivistët e Qendrës së Lëvizjes në këtë komunë për përgjegjësinë që i dhanë.

I pranishëm në përzgjedhjen e kandidatit të VV-së ishte edhe Besim Muzaqi. /albeu.com/
Shtuar më 30/07/2013, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian