VV u përgjigjet akuzave të PDK-së për blerje votash
Lëvizja Vetëvendosje u është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike të Kosovës se kanë blerë vota në Prizren.

PDK-ja ka lëshuar një komunikatë para disa orëve, ku pretendonte se një aktivist i VV-së është kapur duke blerë vota në ambientet e shkollës “Abdyl Frashëri” në Prizren.

PDK pretendon se aktivisti i VV-së e kishte fotografuar votën, por ai, sipas VV-së ka qenë votues i PDK-së, shkruan Gazeta Sinjali.

Zëdhënësi i VV-së, Arlind Manxhuka, ka deklaruar se është PDK-ja ajo që është kapur në flagrancë dhe po akuzon të tjerët.

“Në qendrën e votimit 2003a, në ambientet e SHFMU Abdyl Frashëri në Prizren, kryesuesi i vendvotimit, Ardi Pulaj i LVV e ka vënë re një qytetar duke fotografuar votën. Menjëherë e ka lajmëruar policinë, policia e ka shoqëruar qytetarin në stacion, për ta intervistuar. Vota, e cila u bë e pavlefshme, u pa nga komisionerët se ishte për PDK”, ka shkruar Manxhuka.Ai u ka bërë thirrje votuesve që të mos i fotografojnë votat e tyre.
Shtuar më 06/10/2019, ora 13:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori