VV: Populli nuk janë të dëshpëruar me ne, janë të brengosur për ne
Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur mbledhjen e rregullt ku morën pjesë kryetarët dhe sekretarët e Qendrave të Lëvizjes Vetëvendosje.

Në të ka marrë pjesë edhe kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti.

“VETËVENDOSJE! duhet të shërbejë si infrastrukturë për qytetarët që i duan ndryshimet progresive e si shans për aktivistët që të lidhen edhe më ngushtë e të bashkëpunojnë edhe më afër me qytetarët”, ka thënë Kurti.

“Si udhëheqës lokal të Lëvizjes VETËVENDOSJE! e keni shumë më të lehtë të takoni qytetarë të lagjes apo fshatit, njerëzit kyç në komunitetin tuaj dhe të gjithë t’i organizoni e aktivizoni për të mirën e përgjithshme”.

Në këtë mbledhje është diskutuar edhe për dorëheqjet nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Populli nuk është i dëshpëruar por është i brengosur me situatën rreth Lëvizjes për shkak të goditjeve nga brenda, mirëpo pikërisht për këtë ai është edhe më i gatshëm të ndihmojë, gjë që po reflektohet në anëtarësime të reja”, thuhet në njoftimin për media.

Për këtë temë ka folur edhe Kurti.

“Nga Lëvizja VETËVENDOSJE! ka disa dorëheqje dhe dalje, që janë për keqardhje dhe të gabueshme, por në Lëvizjen VETËVENDOSJE! nuk ka as ndarje dhe as ndalje”. /albeu.com/
Shtuar më 10/03/2018, ora 18:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori