VV: Nė kėto zgjedhje do tė shkojmė nė balotazh
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Zgjedhjet lokale nė Kosovė nuk janė test pėr Lėvizjen Vetėvendosje, por njė mundėsi. Kėshtu ka thėnė sekretari organizativ i VV-sė, Dardan Molliqaj.

Sipas tij, Lėvizja Vetėvendosje do tė shėnojė rritje nė shumicėn e komunave duke shkuar nė balotazh dhe se nuk do tė bėj asnjė koalicion me PDK-nė, LDK-nė, AAK-nė apo AKR-nė.

“Do tė shėnojmė rritje tė madhe. Nga puna dhe pėrgatitjet qė kemi bėrė nė shumė prej komunave Vetėvendosja do tė shkojė nė rundin e dytė, atė tė balotazhit. Por, nuk do tė lėshohem tash se cilat do tė jenė ato komuna pėr shkak se lėvizshmėria e votės nė Kosovė ėshtė mjaft e madhe. Zgjedhjet lokale nga ato nacionale kanė ndryshime qoftė nė aspektin pozitiv apo negativ”, ka deklaruar pėr Epokėn e Re Molliaj, duke shtuar se Vetėvendosja do ta kalojė me sukses kėtė proces zgjedhor. /albeu.com/
Shtuar më 22/05/2013, ora 15:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu