VV: Në këto zgjedhje do të shkojmë në balotazh
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Zgjedhjet lokale në Kosovë nuk janë test për Lëvizjen Vetëvendosje, por një mundësi. Kështu ka thënë sekretari organizativ i VV-së, Dardan Molliqaj.

Sipas tij, Lëvizja Vetëvendosje do të shënojë rritje në shumicën e komunave duke shkuar në balotazh dhe se nuk do të bëj asnjë koalicion me PDK-në, LDK-në, AAK-në apo AKR-në.

“Do të shënojmë rritje të madhe. Nga puna dhe përgatitjet që kemi bërë në shumë prej komunave Vetëvendosja do të shkojë në rundin e dytë, atë të balotazhit. Por, nuk do të lëshohem tash se cilat do të jenë ato komuna për shkak se lëvizshmëria e votës në Kosovë është mjaft e madhe. Zgjedhjet lokale nga ato nacionale kanë ndryshime qoftë në aspektin pozitiv apo negativ”, ka deklaruar për Epokën e Re Molliaj, duke shtuar se Vetëvendosja do ta kalojë me sukses këtë proces zgjedhor. /albeu.com/
Shtuar më 22/05/2013, ora 15:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian