VV në Ferizaj: Kërkojmë debat të rregullt me qytetarë dhe jo farsë
Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar sot një protestë para komunës së Ferizajt, kundër shkeljeve ligjore që ka bërë Muharrem Sfarqa dhe pushteti i tij komunal.

Procedurat përfshinë lëshimin për diskutim te qytetarët, debatin me ta në komunitet, pastaj debatin publik. Me rastin më të fundit të procedimit të Kornizës Afatmesme Buxhetore 2016-2018">2016-2018, për Komunën tonë, Sfarqa ka thyer ligjet dhe rregulloret me të cilat punon Komuna.

Protesta u përkrah edhe nga ish-punëtorët e Fabrikës së tubave, të cilët më pas janë shpërndarë të qetë. /albeu.com/
Shtuar më 29/06/2015, ora 11:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori