VV: EULEX na mban jashtë BE-së
EULEX-i do të ridimensionohet si mision në Kosovë, i cili do të pengojë çfarëdo përpjekje të autoriteteve të Kosovës për shtrirjen e rendit dhe sundimit të ligjit në veri të Kosovës. Kështu vlerësojnë përfaqësuesit e lëvizjes Vetëvendosje.


Glauk Konjufca nga kjo lëvizje, duke e kritikuar presidenten për letrën dërguar baroneshës Ketrin Eshton, tha sot se përgjegjësia për ndarjen e veriut i bie EULEX-it, i cili jo vetëm që do të ndihmojë për integrimin e veriut, por mund të del edhe si pengesë kryesore ndërkombëtare për shtrirjen e sovranitetit të Kosovës në veri të vendit. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2012, ora 14:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori