VV dhe LDK nuk i bashkohen thirrjes në kuvend të koalicionit PAN
Partia Demokratike e Kosovës ka bërë thirrje që deputetët ta lëshojnë seancën si një shënjë proteste ndaj misionit të BE-së EULEX.

Por, kësaj thirrje nuk i është bashkuar Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni LA, të cilët vazhdojnë të qëndrojnë në sallën e Kuvendit.

Arsyeja e lëshimit është si pasojë e publikimit në media të lajmeve që gjyqtarët e EULEX-it i konsideronin si kafshë të akuzuarit e rastit Drenica dhe Këleçka.

Thirrjes së PDK-së iu përgjigj koalicioni PAN sëbashku me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe deputetët e AKR-së./albeu.com/
Shtuar më 23/11/2017, ora 10:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori