Vulin: Urdhërarresti, përpjekje për të frikësuar serbët
Ministri pa portofol në qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin, i angazhuar për Kosovën, ka vlerësuar se shpallja e urdhërarrestit kundër tij nga ana e autoriteteve të Kosovës, është një përpjekje për të frikësuar serbët, që të mos dalin në zgjedhjet lokale më 3 nëntor.

Në një deklaratë për RTV-në e Serbisë, Vulin tha se kjo sjellje e autoriteteve në Kosovë është e papranueshme dhe tregon se Prishtina është e prirur për të qenë e dhunshme.

Megjithatë, Vulin theksoi se ky problem duhet të zgjidhet në Bashkimin Evropian dhe në misionin EULEX. /albeu.com/
Shtuar më 27/10/2013, ora 13:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori