Vulin sulmon Musliun: Pse bën thirrje për Luftë të Tretë Ballkanike
Pëlqej
Ministri i Punës, Punësimit, Veteranëve dhe Çështjeve Sociale të Serbisë, Aleksandar Vulin u shpreh se kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve, Jonuz Musliu që Presheva, Bujanoci dhe Medvegjë duhet të bashkohen me Kosovën dhe Shqipërinë, bën thirrje për Luftë të Tretë Ballkanike si dhe prishje të rendit kushtetues dhe të integritetit territorial të Serbisë.

Ai në Bujanoc u shpreh se Musliu me këtë deklaratë bën thirrje për luftë dhe “shkëputjen e një pjese të territorit të Serbisë, gjë për të cilën duhet të reagojnë autoritetet kompetente shtetërore, dhe ai të jap përgjegjësi për këtë”, raporton Tanjug. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 16:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori