Vulin: Serbia nuk heq dorë nga Kosova
Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë Aleksandër Vulin ka thënë se Serbia nuk ka hequr dorë nga Kosova, pavarësisht se janë ndërruar udhëheqësit e katër komunave në veri.

Sipas tij, ky nuk është ndryshim i politikës, udhëheqjes apo mdryshim i politikës së ruajtjesinteresave të Serbisë, raporton B92.

"Ky nuk është ndryshim i politikës, ky është ndryshim i udhëheqjes, nuk është ndryshim i politikës së ruajtjes së Kosovës dhe ruajtjesinteresave të Serbisë në këto hapësira", ka thënë ministri pa portofol në Qeverinë serbe i ngarkuar me Kosovën.

Krerët e ndërruar komunalë në javën e kaluar kanë kundërshtuar ndaljen e serbëve në zgjedhjet lokale në Kosovë më 3 nëntor. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori