Vulin: Në Kosovë mund të ekzistojë vetëm ushtria e KFOR
Pëlqej
Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin thotë se vetëm një forcë e armatosur mund të ekzistojë në Kosovë dhe Metohi, dhe ajo është KFOR-i.

Sipas tij, vetëm kjo është e pranueshme nga Serbia, transmeton Indeksonline.

Ai këto i thatë gjatë një konference për media, ku komentoi deklaratat e zyrtarit amerikan, Wes Michel, i cili gjatë vizitës së tij dje në Prishtinë tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin formimin e Ushtrisë së Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 13/03/2018, ora 19:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori