Vuçiç paralajmëron ndërtimin e kompleksit tek ura e Ibrit
Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiç, ka thënë se menjhëerë pas rrënimit të murit dje në veri të Mitrovicës, i cili shënoi ruajtjen e paqes në rajon, pritet që nesër të fillojë ndërtimi i kompleksit, i cili do të jetë në përputhje me marrëveshjen e arritur mes shqiptarëve dhe serbëve.

Sipas kryeministrit serb, kompleksi do të ketë të gjitha detajet që janë të nevojshme për serbët në veri të Mitrovicës.

Kujtojmë se muri në veriun e Mitrovicës u rrënua dje, ndërsa nesër është paralajmëruar ndërtimi i një kompleksi i cili sipas ministrit të Ambientit, Ferat Shala do të përmbajë lule dhe gjelbërim. /albeu.com/
Shtuar më 06/02/2017, ora 14:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori