Vuçiq: Kosova ka një mbështetje të fshehtë nga SHBA dhe Europa për taksën
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë sot se ekziston një mbështetje e fshehtë për taksën e vedosur nga qeveria e Kosovës, shkruan Albeu.com

Sipas Vuçiq një vend nga Europa dhe qarqe të caktuara në Shetet e Bashkuara nga administrate vjetër.

Sipas mediave serbe, Vuçiq ka thënë se ky nuk është rasti me administratën aktuale të Shteteve të Bashkuara, e cila është padyshim kundër taksës.

“Edhe letra e nënshkruar nga (Mattheë) Palmer dhe çfarë është thënë nga (Donald) Trump dhe (John) Bolton në mënyrë të qartë kuptohet se ata janë kundër taksës” ka thënë Vuçiq.

“Nëse nuk ka heqje takes, nuk ka bisedime, është e qartë”, përfundon Vuçiq. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2019, ora 16:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori