Vuçiçi vjedh qenin e shqiptarëve dhe ia bën dhuratë Putinit (FOTO LAJM)

Përveç përgatitjeve shtetërore për siguri, Aleksander Vuçiç, ka planifikuar që nesër Putinit t’ia bëjë edhe një dhuratë.

Siç shkruan ‘Blici’ serb, Vuçiç do t’ia dhurojë Putinit një qen Sharri, këlysh mashkull tremuajsh.

Ky këlysh ka një histori interesante, është pasardhës i shtatë gjeneratave. Në Presidencën e Serbisë kanë thënë se bëhet fjalë për “racë autoktone”.

Kjo është e para dhuratë e llojit të tillë që Vuçiq do t’i bëjë Putinit nesër gjatë vizitës në Beograd.


Shtuar më 16/01/2019, ora 16:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori