Vuçiç: Serbia, e gatshme për kompromise të rënda me Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se ndër tri prioritetet nacionale të Serbisë, është zgjidhja e problemeve politike me Kosovën.

Sipas fjalëve të tij, Serbia është e gatshme për kompromise të rënda për kërkimin zgjidhjes së problemeverënda.

“Është një hap fakti që në Kosovë përgjatë katër viteve të fundit nuk ka ndodhur asnjë vrasje etnike”, ka thënë ai në selinë e OKB-së, transmeton Gazeta Metro. “Po investojmë përpjekje në stabilizimin gjithëpërfshirës në Ballkan. Rri qetë kundër fyerjeve dhe sulmeve, sepse pajtimi është më e rëndësishme se gjithçka”. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2017, ora 19:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori