Vuçiç: Ramë dakord që të vazhdojmë dialogun
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se pas bisedimeve me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi dhe shefen për politikë të jashtme të Be-së, Federica Mogherini, kanë rënë dakord që të vazhdojnë dialogun dhe zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri më tani.


"Formimi i komunave serbe nënkuptohet, në këtë çështje nuk ka negociata të mëtejshme", iu tha Vuçiç gazetarëve në Bruksel, transmeton Klan Kosova.
Shtuar më 03/07/2017, ora 12:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori