Vuçiç nuk kënaqet, kërkon Asociacionin sipas asaj që ka firmosur Hashimi
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka thënë se Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe do të themelohet në përputhje me Marrëveshjen e Brukselit dhe normat e saj.

Duke reaguar ndaj deklaratës së zëdhënës së BE-së, Maja Kocijançiç, e cila tha se ky asociacion do të bëhet në përputhje me ligjet e Kosovës, Vuçiç kërkoi që t’i tregojnë atij ku është e shkruar një gjë e tillë.


Shtuar më 11/04/2018, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori