Vuçiç në Berlin prezanton plane per hukurudhe qe bashkon Beogradin me Tiranen
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë konferencës do të ndajë një plan prej 5 pikash.

Vucic do të prezantojë projektin për riparimin e hekurudhës Novi Sad –Suboticë, sikurse edhe planin për modernizimin e hekurudhës Beograd –Tivar, raporton Danas.

Ky është një projekt, që është pjesë e një plani më të gjerë për ndërtimin e hekurudhës dhe lidhjes së hekurudhës Beograd- Podgoricë-Tivar-Shkodër- Tiranë./albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori