Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Vuçiç: Mos e krahasoni çështjen e emrit të Maqedonisë me Kosovën
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka deklaruar sot çështja e zgjidhjes së emrit të në shtetit, siç ka qenë rast i Maqedonisë, nuk mund të krahasohet me problemin Kosovës.

"Mos e krahasoni problemin e një e emri, a do të quhet Serbia e vjetër, Serbia veriore a jugore me problemin e Kosovës ku kem i problem me më shumë se 1 milion njerëz dhe 10 mijë kilometra katrorë”, citon b92 të ketë thënë Vuçiç.
Shtuar më 14/06/2018, ora 15:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori