Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë
Vuçiç mbërrin në Tiranë
Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka arritur në Tiranë, për t’iu bashkëngjitur pjesës tjetër të liderëve ballkaninë në përgatitjet për Samitin e Brdo-Brijunit.

Presidenti serb që paradite ka qëndruar në Romë për vizitë zyrtare, ka arritur në Shqipëri rreth orës 21:00.

Në Tiranë janë mbledhur liderë të tjerë ballkanikë dhe Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Sonte ishte paraparë që ata të kenë një darkë joformale, e takimet vazhdojnë edhe nesër.

Mogherini sot e ka takuar fillinisht kryeministrin Edi Rama dhe me të kanë dalë në një konferncë për media. Të dy i janë përgjigjur kryeministrit Ramush Haradinaj për akuzat që ua ka bërë më parë.
Shtuar më 08/05/2019, ora 22:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori