Vuçiç: Kërkesat e Ramës janë provokative
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur sot se shpreson që vizita e Edi Ramës në Beograd të jetë e frytshme.

Sipas Vuçiçit, Rama nuk ka pranuar të marrë pjesë në një miting në Luginë të Preshevës.

Vuçiç tha se fjalët se Edi Ramës do ti jepen çelësat e Beogradit dhe se do ta vizitojë Preshevën janë të pavërteta.

Ai iu ka thënë gazetarëve serbë se në këtë vizitë "do të mbrohen interesat nacionale të Serbisë"./albeu.com/
Shtuar më 22/10/2014, ora 15:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori