Vuçiç: Kapitulli 35 për Kosovën, i rëndë për Serbinë
Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se bisedimet mes Serbisë dhe Kosovës janë të vështira, por se akoma më vështirë për Serbinë është hapja e kapitullit 35, i cili flet për Kosovën.

"Për mua dhe për qeverinë është shumë e vështirë hapja e kapitullit 35 për Kosovën", tha Vuçiç në një intervistë për një televizion serb.

Pritet që më 9 shkurt të rinisë dialogu Kosovë- Serbi në Bruksel./albeu.com/


Shtuar më 07/01/2015, ora 14:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori