Vritet një tjetër shqiptar në Siri
Një tjetër shqiptar është vrarë në frontet e ashpra të luftës në Siri.

Shqiptari është vrarë gjatë tentativës së focave kundër Assadit për të marrë nën kontroll Aleppon.

Viktima është 24-vjec, nga Librazhdi dhe identiteti i tij origjinal ende nuk është bërë me dije.

Emri i luftës të të riut nga Librazhdi ka qenë Ebu Derda esh Shami.

Mësohet se i riu shqiptar e ka kryer arsimin e mesëm në Shqipëri, ndërsa atë të lartë në Arabinë Saudite. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2014, ora 22:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori