Vritet një kosovar në Kalimash
Një kosovar është vrarë dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur në Kalimash.

Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se ka vdekur shtetasi Emri Batusha.

I dyshuar për veprën e rëndë është Muharrem Burgjisha, i cili edhe është larguar menjëherë pas ngjarjes.

Dyshimet e para janë se ngjarja ka ndodhur për shkak të konfliktit për zonat e kromit në minierën e Kalimashit.

Po ashtu, në gjendeje të rëndë janë edhe vëllai i viktimës, Bilbil Batusha dhe djali i tij, Arbër Batusha. /albeu.com/
Shtuar më 25/07/2014, ora 14:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori