Vrau shokun, dënim të përjetshëm për shqiptarin
Gjykata e Larte e Londres ka vendosur burgim të perjetshëm për Lundrim Gjikokaj i cili akuzohet për vrasjen e shokut të tij nga Kosova Cime Sogojeva.

Ngjarja ka ndodhur ne shtepine e viktimes ne tetor te 2008, ku 31-vjeçari Gjikokaj, nje bixhozçi i thekur i kishte marre borxh rreth 250 mije sterlina Cime Sogojes, edhe ky me precendent penalë dhe i njohur per vjedhjet ne metrotë e parkimit ne Londer. Ne proces u tha se Sogojeva i kishte bere presion Gjikokaj per kthimin e borxhit qe shkonte ne cerek milione sterlinash, nderkohe vrasesi shkoi ne shtepin e viktimes me nje kuti cokollatsh per te fshehur qellimin e vizites dhe e qelllon ate shtate here me arme perpara se ta godase edhe me qafe.

Sipas TCH, Gjikokaj 31-vjeçar me banim ne qytetin Reading ne veriperendim te Londres, shofer autobusi, sipas gjykatesit Nicholas Broëne “kreu nje ekzekutim te planfikuar, te paramenduar, brutal dhe ne gjakftohtesi. /albeu.com/

Shtuar më 27/10/2012, ora 17:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori