Vrasja e Ramës
Arriti t’i shpëtojë luftës së fundit në Kosovë, por nuk arriti t’u mbijetojë plagëve nga arma e zjarrit që mbi trupin e tij u shkrepën 13 vjet pas saj. Kjo është hitoria e ish-zëvendëskomandant në Zonën Operative të Llapit, Ramë Tafilaj i cili mbeti i vrarë të martën.


Sipas Express dyshohet se arsyeja e vrasjes ishin mospajtimet për një arë. Por këtë version nuk e pranojnë familja e të dyshuarit. Në lidhje me këtë ngjarje policia ka arrestuar një person dhe ka filluar hetimet. /albeu.com/

Shtuar më 24/05/2012, ora 09:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori