Vogëlushi nga Peja fle në temperatura -6 gradë (FOTO LAJM)

Fëmija i vogël dhe i varfër që fle në stacionin e policisë së Pejës në temperaturën -6 gradë celsius. Vogëluesi i cili kërkon lëmoshë në rrugët e Pejës duket se është i detyruar të kalojë natën mes të ftohtit.

Përmes fotove vërejmë fëmjën që fle në rrugë mes acarit.
Në një postim në rrjetin social Facebook gazetari Gëzim Mekuli shkruan se; “Kur shteti mungon! Apo ku shteti te vret: Femiu duke kerkuar lemoshe per buken e gojes. Vini Re: vetem 9 metra me tutje është stacioni i policisë se Pejës!!! Temperatura - 6 gradë celsius. Pejë, 5 janar 2015! Të vraftë Zoti Qeveri! E i fundit të qoftë ky vit i ri!”. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2015, ora 16:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori