Vogëlushi kosovar, leksion kundër racizmit, del në foto me 7 fëmijë me ngjyrë
Një vogëlush kosovar i ka dhënë një "leksion" anti-racist publikut francez, teksa ka dalë me një fotografi me 7 djem të tjerë të vegjël me ngjyrë.

Fotografia e shpërndarë në rrjete sociale ka marrë shumë komente, madje edhe komente me përmbatje raciste.

Fjalet e me shumë se mbi 1 mijë komenteve – duke mos i përfshirë ato të fshira nga qeveria – u bënë aq të ashpra sa që Ministria e Edukimit u desh të ndërhynte që t’i raportonte si “komente raciste dhe abuzuese” disa prej tyre, raporton Koha.net.

Ka shume francezë qe vazhdojnë të mendojnë se të huajt "po e shkatërrojnë Francën"./albeu.com/

Shtuar më 03/09/2014, ora 12:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori