E FUNDIT/ Tronditet Milani, zhbllokohet sfida në San Siro (VIDEO)
VMRO-PP: Marrëveshja një hap u guximshëm
VMRO-Popullore ka përshëndetur marrëveshjen ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, me të cilën u mundësohet të dyja palëve një përparim domethënës në procesin integrues në BE.

“Dy parti serbe të dëshmuara si nacionaliste u pozicionuan pas kësaj marrëveshjeje, me të cilën Serbia heq dorë nga territori por dhe nga historia reale, por dhe nga një popull i gjallë që ekziston në këto hapësirë, gjithnjë me qëllim që Serbia të realizojë sa më shpejt anëtarësimin në BE. Është bërë një hap i guximshëm shtetëror, i cili duhet, gjithsesi, të përshëndetet”, thuhet në komunikatën e VMRO-PP. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2013, ora 13:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori