Vjosa Osmani kërkon përjashtimin e anëtarëve nga Lista serbe
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka kërkuar shkarkimin e anëtarëve të Listës Serbe që janë pjesë e Qeverisë së Kosovës, pas deklaratës së tyre për mbështetje të presidentit Aleksandër Vuçiq kundër Kosovës.

Postimi i plotë i Osmanit

Edhe nëse e lëmë anash çështjen e masave anti Covid-19, thirrja e Listës Serbe (partnerit të koalicionit nga votat e të cilit varet Qeveria e Kosovës), që ta mbështesë pozicionin politik e diplomatik të Serbisë kundër Kosovës është thirrje kundër rregullimit kushtetues dhe sovranitetit të vendit tonë.

Ftoj të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin e një rezolute/deklarate në Kuvend me të cilën kërkohet nga Qeveria e Kosovës t’i shkarkojë anëtarët e saj, të cilët i janë bashkëngjitur Vuqiqit në fushatën politike e diplomatike kundër vendit tonë.

Shtuar më 08/07/2020, ora 15:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori