Virusi i Nilit, shënohet viktima e parë në Kosovë
Pëlqej
Virusi i ashtuquajtur Virusi i Nilit Perëndimor ka sjellë viktimën e parë në Kosovë. Ajo është një paciente nga Drenasi e cila ishte shtruar në Klinikën Infektive në QKUK, e cila ishte transferuar nga Klinika e Neurologjisë në gjendje të rëndë dhe pa vetëdije ndërsa gjatë mesditës së mërkurë ajo ka ndërruar jetë. /albeu.com/

Shtuar më 19/09/2012, ora 18:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori