Veton Surroi rrihet me grushta me Rexhep Shoshin
Shkrimtari Veton Surroi dhe biznesmeni Rexhep Shoshi janë rrahur mbërmjen e sotme në parkingun e një restoranti në Prishtinë.

Shkrimtari, politikani, aktivisti i shoqërisë civile Veton Surroi ka provuar t’i zgjidhë fizikisht hesapet me Rexhep Shoshin, biznismen i njohur nga Prishtina.

Sipas zëdhënësit Agron Borovci, palët janë shoqëruar në polici menjëherë pas incidentit për procedurat e mëtutjeshme.

Rrahja ka ndodhur në parkingun e restorantit "Ultra", në rrugën "Sylejman Vokshi" në Prishtinë, rreth ores 18:30, ndërsa dëshmitarë okularë kanë thënë se Vetoni dhe Rexhepi janë rrokullisur në rrahje e sipër.

Rrahja në mes të Veton Surroit dhe Rexhep Shoshit ndodhi për parkingun e makinave. Sipas dëshmitarëve, Surroi ka fotografuar Shoshin, derisa ky i fundit ka parkuar makinën e tij. Pas kësaj, Shoshi ka goditur Surroin, duke i shkaktuar lëndime në fytyrë.

Vlen të përmendim se Surroi dhe Shoshi jetojnë në të njëjtin objekt. /albeu.com

Shtuar më 10/03/2016, ora 00:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori