Vetëvendosje reagon për sulmin ndaj gazetarit Gazmend Morina
Gazetari i portalit Veriu.info, Gazmend Morina, u sulmua fizikisht nga militantët e PDK-së Nexhat Dedisa dhe Labinot Krasniqi.

Qendrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Mitrovicë dhe Vushtrri e dënojnë një akt të tillë banditesk nga militantët e këtij subjekti, akt ky që nuk është i izoluar.

Kërkojmë nga organet e rendit që t’i nxjerrin menjëherë para drejtësisë sulmuesit e gazetarit Gazmend Morina, në mënyrë që të ndalen aktet e tilla që cenojnë lirinë e shprehjes, dhe përgjegjësit të marrin dënimet e merituara.

Gazetarit i urojmë shërim të shpejtë dhe forcë që ta tejkalojë këtë sfidë, shprehen nga Vetevendosje. /albeu.com/
Shtuar më 27/01/2016, ora 12:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori