E FUNDIT/ Rama prezanton 3 emrat e parë që do kryesojnë listat e 25 prillit
Vetëvendosje do ta udhëheqë dialogun me Serbinë (FOTO LAJM)

Marrëveshja politike e nënshkruar sot mes bllokut LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje parashikon që dialogun ta udhëheqë partia e Albin Kurtit.

Në pikën pesë të marrëveshjes, shkruhet se dialogu është përgjegjësi e qeverisë së kryesuar nga Ramush Haradinaj, por se negociatat me Beogradin do ti udhëheqë Albin Kurti.

Dialogu është përgjegjësi e Qeverisë dhe Qeveria do të emërojë drejtuesin e procesit të dialogut nga radhët e Vetëvendosjes si dhe do të krijojë hapësirë për përfshirjen e opozitës në proces”, thuhet në marrëveshje./albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 14:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori