Veteranët takojnë ministrin, a do të ndalen pensionet?
Pëlqej
Përfaqësuesit e veteranëveluftës së UÇK-së janë takuar sot me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica.

Sipas një njoftimi për media nga OVL e UÇK-së, në këtë takim u diskutua për veteranët e luftës së UÇK-së si: Pagesa e pensioneve familjeve të veteranëve pas vdekjes si dhe kategorizimi i veteranëveluftës, në bazë të ligjit të miratuar për kategorizim.

“Ministri Reçica premtoi se këto çështje do të gjejnë zgjidhje në afatin sa më të shkurtër”, thuhet në komunikatën e OVL të UÇK-së.
Shtuar më 17/10/2018, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori