Vetëm Jahjaga mund ta zgjidhë krizën?
Institucionet ndërkombëtare kanë thënë se nuk do të ndërhynë në çështjëe të brendshme të Kosovës dhe nuk kanë ndërmend "as të zgjidhin" ngërçin politik që ka përfshirë vendin.

Burime nga këto institucione janë shprehur të bindur se personi që mund ta zgjidhë ngërçin politik është vetëm presidentja Atifete Jahjaga, transmeton Zëri.

Kryetarja e shtetit nisi edhe takimet me liderët partiakë, pikërisht për të shmangur krizën politike në vend.

Megjithate, duket se te dy blloket politike, PDK-ja dhe VLAN jane te binduara se ata e "kane te drejten" te ngrene institucionet./albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori