Vetëm 4 nga 16 marrëveshje të Brukselit janë implementuar krejtësisht
Marrëveshjet e arrituraBruksel mes Kosovës dhe Serbisë vazhdojnë të mos implementohen.

Sipas një raporti të Big Deal, një iniciativë e mbikëqyrjes qytetare të procesit të negociatave Kosovë-Serbi, thuhet se vetëm 4 nga 16 marrëveshjet e arrituraBruksel, që nga vitit 2011, në mes të Prishtinës dhe Beogradit, janë implementuar plotësisht.

Megjithëse dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit është cilësuar si historik, marrëveshjet e saj nuk po gjejnë dot zbatim në terren dhe faji më i madh për këtë bie mbi palën serbe./albeu.com/
Shtuar më 13/11/2014, ora 12:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori