Veseli u jep lajmin e shumëpritur ndërkombëtarëve
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thënë pas takimit me ambasadorët e vendeve të BE-së, se Kosova sot do të përfundojë çështjen e demarkacionit, për të mos e bllokuar perspektiven e qytetarëve të saj për liberalizim vizash dhe integrime të tjera.

Ai tha se takimi i sotëm me ambasadorët është edhe një konfirmim se Bashkimi Evropian ka agjendë të qartë për Kosovën në proceset integruese dhe nuk do ta izolojë.

Edhe ne nuk do të ndalemi për teke personale apo politike të dikujt, por do të ecim përpara, ka thënë ai.


Shtuar më 21/03/2018, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori