Veseli përgëzon shqiptarët në Maqedoni
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli nëpërmjet një postimi në Facebook ka përgëzuar Kuvendin e Maqedonisë dhe gjithë bashkombasit tanë për votimin e ligjit për gjuhën shqipe.

“Ky është një hap i rëndësishëm në përmbushjen e të drejtave legjitime të popullit shqiptar në Maqedoni dhe do t’i kontribuojë forcimit të demokracisë, barazisë dhe harmonisë etnike në këtë shtet. Po ashtu, kalimi i këtij ligji përbën një arritje të madhe në realizimin e plotë të detyrimeve që rrjedhin nga Marrëveshja e Ohrit dhe nga standardet e kërkuara në kuadër të integrimit evropian”, ka shkruar VeseliFacebook.
Shtuar më 11/01/2018, ora 14:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori