Veseli: Kosova do të vazhdojë të jetë shembull për tolerancën fetare
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se shugurimi i Katedrales në Prishtinë, e cila mban emrin e Nënë Terezës, shqiptares së shenjtë që është simbol i paqes, dashurisë dhe mirësisë kudo në botë, i dha sot vendit një ditë të veçantë.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se Kosova do të vazhdojë të jetë shtet shembull për tolerancën fetare dhe këtë vlerë duhet ruajtur si sytë e ballit. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori