Veseli: Famuri i Kosovës është po aq i shenjtë sa flamuri kombëtar
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se asnjë shqiptar nuk duhet të bëjë paralelizma mes flamurit kombëtar shqiptar dhe me flamurin shtetëror të Kosovës.

"Flamuri im kombëtar është flamuri shqiptar, ndërsa flamuri shtetëror është flamuri i Kosovës. Më vjen shumë rëndë që çdo shqiptar të bëjë këso paralelizma.

Ai flamur është i shenjtë, për aq sa është i shenjtë edhe flamuri ynë shtetëror, të cilin do ta mbrojmë", ka thënë Veseli gjatë një interviste në "Klan Kosova". /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2017, ora 08:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori