Veseli bën spektakël nga foltorja, i lexon VV-së libër
Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, në seancën e sotme tregoi se e ka blerë një libër në panair që titullohet “Si vdesin demokracitë”. Një faqe të librit ua ka lexuar disa herë deputetëve të Vetëvendosjes.

Kryeparlamentari Veseli thotë se i ka lënë përshtypje një libër që po e lexon mbi demokracinë.

Ai vendosi që një paragraf të këtij libri të lëxoj pas fjalëve që pati deputeti i VV’së, Albin Kurti, lidhur me prokurorët dhe gjyqtarët.

“Si vdesin demokracitë”, i autorëve Steven Levitsky dhe Daniel Ziblatt është libriVeseli e përmendi disa herë.
Shtuar më 13/07/2018, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori