Vendoset sot për përmendoren në Preshevë
Këshilltarët shqiptarë nga tri komuna të Luginës së Preshevës pritet të venosin sot në lidhje me heqjen ose jo të përmendores në Preshevë kushtuar ish-pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanovc.


Heqja e përmendores është kërkuar nga kryeministri Daçiç i cili i ka vendosur atyre kohe deri sot për zhvendosjen e permendores. Në seancën e sotme të këshilltarëve shqiptarë nga Presheva, Bujanovci dhe Medvegja janë ftuar edhe përfaqësues të ambasadave të huaja. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2013, ora 12:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori