Vendoset sot për marrëveshjen e pasaportave
Skadon sot afati i vendosur nga Ministria e Brendshme për
kompaninë austriake “Osterreichische Staatsdruckerei” e cila do të duhet të vendosë sot nëse do të paguajë TVSH-në dhe doganën për pasaportat biometrike ose do të shkëpusë marrëveshjen për prodhimin e pasaportave.

Një burim i Express-it ka thënë se palët janë larg arritjes së ndonjë marrëveshjeje.

“MPB nuk lëviz nga qëndrimet se TVSH dhe dogana duhen paguar. Nuk mund të negociohet në kontratën e cila është shpallur përmes tenderit”, ka thënë ky burimi. /albeu.com/
Shtuar më 25/01/2013, ora 09:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori