Vendoset një pllakë për Ivanoviçin
Pëlqej
Në përkujtim të tij, sot është zbuluar pllaka përkujtimore e liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviç pikërisht në vendin ku u vra më 16 janar para selisë së partisë së tij në Mitrovicën Veriore.

Në pllakën përkujtimore, së bashku me fotografinë e Ivanoviqit dhe datën e vrasjes, është shënuar edhe një citat i një prej deklaratave të tij të dhëna kohë më parë.

Disa anëtarë të familjes së Ivanoviçit, si dhe kolegë dhe miq , morën pjesë në zbulimin e kësaj pllake, raporton Radio Kim.
Shtuar më 23/02/2018, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori