Vendi i luleve mbushet me shishe plastike në Prishtinë
Hedhja e mbeturinave në vendet publike është bërë një dukuri e zakonshme tashme në vendin tonë.

Ndonëse në qytet mund të shohim kontejnerë dhe shporta që ti hedhin mbeturinat, qytetarët vazhdojnë ti hedhin vend e pa vend.

Përveç që prishin imazhin e qytetit, hedhja e tyre mund të shkaktojë edhe sëmundje sidomos kur temperaturat janë të larta.

Një gjë e tillë ka ndodh edhe në Lagjen “Qafa” në Prishtinë, ku në vendet ku do duhej të ishin lulet, qytetarët po e shfrytëzojnë që të hedhin shishe të plastikës.

Indeksonline ju sjell një fotografi, ku mund të shihet se është shfrytëzuar për te keq ajo hapësirë.
Shtuar më 15/07/2019, ora 21:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori